jack dorsey

جک دورسی : آیا اتریوم می‌ تواند غول‌ های حوزه فناوری را تغییر دهد؟

همان‌طور که می‌دانید جک دورسی، عنوان مدیر عامل شبکه اجتماعی توییتر است. وی یکی از بزرگ‌ترین و سر سخت‌ترین طرفداران شبکه و رمز ارز بیت کوین در جهان به شمار می‌رود. در روزهای اخیر، اظهارات و نظرات جالب توجه او و حمایت بی قید و شرط وی از بیت کوین، یکی از رویدادهای اصلی در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. لازم است بدانید که از نظر جک دورسی، شبکه اتریوم به تنهایی برای ایجاد تغییر و تحول در زمینه غول‌ های حوزه فناوری ، کافی نیست. وی در حالی این نظر را مطرح می‌کند که اتریوم به عنوان دومین رمز ارز شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود.

از نظر جک دورسی، دلیل اصلی اینکه اتریوم نمی‌تواند غول‌ های حاضر در فناوری را تغییر دهد این عامل است که اتریوم، به میزان کافی، در مسیر پیشرفت واقع نشده است و به این سمت حرکت نمی‌کند.

وی بر این باور است که در شرایط امروز، چیزی که به شدت به آن نیاز داریم وقوع تغییر و تحولات اساسی در وضعیت غول‌ های بزرگی است که در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند. اما تغییر دادن این غول‌ ها و و ضعیت‌شان، کاری است که از عهده شبکه اتریوم بر نمی‌آید.

لازم به ذکر است که غول‌های موجود در حوزه فناوری به طور کلی، به شرکت‌های بسیار بزرگی گفته می‌شود که در حال حاضر در این عرصه، مشغول به فعالیتند. از جمله این غول‌ های بزرگ می‌توان به شبکه‌هایی از قبیل گوگل، اپل، فیسبوک، آمازون و مایکروسافت اشاره کرد.

Ethereum-blockchain
Ethereum blockchain

استفاده از NFT ها بیش از توییتر به نفع اتریوم خواهد بود

جک دورسی، زمانی اظهار نظر خود را در زمینه اتریوم بیان نمود که در مورد مزیت‌های یکپارچه سازی توکن‌های غیر قابل معاوضه و یا NFT ها، با یکی از کاربران خود در توییتر، مذاکره آنلاین برگزار کرده بود. کاربر جک دورسی در توییتر، بر این باور بود که استفاده از توکن‌های غیر قابل معاوضه، بیش از توییتر به نفع اتریوم خواهد بود. دورسی نیز نظر وی را تایید کرد.

آیا جک دورسی با دیگر ارزها دشمنی دارد؟

هر چند از نظر جک دورسی، تمرکز داشتن بر روی یک نوع از ارزهای دیجیتالی، به این معنا نیست که با دیگر رمز ارزهای مجازی، نوعی دشمنی وجود داشته باشد. با این حال جک دورسی بر این باور است که شبکه و رمز ارز بیت کوین با دیگر رمز ارزهای دیجیتالی که تا کنون وارد بازار ارزها شده‌اند دارای چندین تفاوت اساسی است.

از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به اصول بنیادی اشاره کرد که این شبکه، بر اساس آن ایجاد شده است. از طرف دیگر از نظر دورسی، بیت کوین از نظر امنیت و ویژگی‌های امنیتی نیز با دیگر ارزهای دیجیتال تفاوت‌های اساسی دارد. از دیگر ویژگی‌های مورد نظر دورسی، در زمینه بیت کوین می‌توان به تمرکز گرایی آن اشاره کرد.

دلیل اصلی حمایت جک دورسی از بیت کوین

از طرف دیگر دورسی بر این باور است که دلیل اصلی حمایتش از بیت کوین به دلیل جلب توجه نیست و یا قصد ندارد فضای توییتر را متشنج کند. در حقیقت، وی دلیل اصلی طرفداری بی قید و شرط خویش از بیت کوین را در حل مشکلات پول عنوان می‌کند.

دلیل اصلی حمایت جک دورسی از بیت کوین
دلیل اصلی حمایت جک دورسی از بیت کوین

رد اتهام بدگویی در مورد شبکه اتریوم

از دیگر فعالیت‌های دورسی در شبکه اجتماعی توییتر در مورد اتریوم، می‌توان به رد اتهام بدگویی از این شبکه توسط وی اشاره کرد. دورسی پس از اینکه در چندین توییت، سعی کرد این اتهام را رد کند به این مورد اشاره کرد که هدف نهایی شبکه‌های مختلف ارزهای دیجیتال، تمرکز زدایی است. از نظر وی این شبکه‌ها یک هدف اساسی دارند و آن حل مشکلات پول است. در حقیقت جک دورسی بر این باور است که که این روش (تمرکز زدایی) تنها یکی از روش‌های مورد نیاز برای حل مشکلات پول به شمار می‌رود.

حمایت دورسی از لایتنینگ

دورسی در پست دیگری در توییتر به این موضوع اشاره کرد که با اصول اساسی و اولیه توکن‌های غیر قابل معاوضه، مشکلی ندارد و با آن‌ها موافق است. بنابراین دلیل اصلی حمایش از لایتنینگ، به این نوع از توکن‌ها ارتباطی پیدا نمی‌کند. وی بر این باور است که حمایتش از لایتنینگ به دلیل رواج کاربردهای ارزهای دیجیتال در فضا و بستر اینترنت است.

با این حال، وی در زمینه ارزهای دیجیتال در جهان، اظهار نظرهای فراوانی کرده است و در این اظهارات بارها، رمز ارز و شبکه بیت کوین را به عنوان تنها ارز دیجیتال و مجازی شناخته شده در جهان، معرفی کرده است که از سال 2018 به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده‌اند.

لازم است بدانید که در حال حاضر، حتی بسیاری از طرفداران سر سخت بیت کوین بر این باورند که در آینده، این احتمال وجود دارد که شبکه اتریوم به این ارز دیجیتالی، غالب و مسلط شود و جایگاه آن را به اشغال خود در بیاورد. این در حالی است که جک دورسی، تا کنون هیچ گونه تمایلی به سرمایه گذاری بر روی اتریوم از خود نشان نداده است و این موضوع باعث شده تا بسیاری از طرفداران وی و علاقمندان به دنیای ارزهای دیجیتال، از او نا‌امید شوند.

بخوانید: بلومبرگ: تیم کوک هشتمین مدیر پردرآمد ایالات متحده است

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *