ezgif.com-gif-maker

بلومبرگ: تیم کوک هشتمین مدیر پردرآمد ایالات متحده است

به نقل از بلومبرگ: “تیم کوک هشتمین مدیر پردرآمد ایالات متحده است”. در این مطلب با تیم کوک، مدیر عامل آن و درآمدهای آن آشنا می شوید.

تیم کوک مدیرعامل کنونی اپل است و در سال ۲۰۱۱ پس از بیماری و مرگ استیو جابز بنیان‌گذار اپل، این شرکت را تصاحب کرد. کوک که در سال ۱۹۹۸ به اپل پیوست، پیش از به عهده گرفتن نقش مدیرعامل، به‌عنوان SVP عملیات و مدیر ارشد عملیاتی اپل فعالیت می‌کرد. تیم کوک به‌عنوان مدیرعامل اصلی عملیات در سراسر جهان نقش فعال و مؤثری داشت، روابط فروشنده را حفظ می‌کرد و زنجیره تأمین این شرکت را زیر نظر داشت و باعث می‌شد تا اپل به سوددهی برسد.

کوک دوست صمیمی و محرم استیو جابز بود و میراث جابز را با ادامه تحریک شرکت به سمت رشد بیشتر زنده نگه‌داشته است.

در دوران فرمانروایی کوک، اپل موضعی قوی در زمینه مسائل اجتماعی، حفاظت از محیط‌زیست، مسئولیت زنجیره تأمین و حقوق حریم خصوصی اتخاذ کرده است.

به گزارش بلومبرگ نیوز، اگرچه درآمد تیم کوک مدیرعامل اپل در سال گذشته بیشتر از سال قبل بود، اما وی در لیست پردرآمدترین مدیران عامل و مدیران اجرایی در ایالات متحده به رتبه هشتم سقوط کرد.

درآمد تیم کوک؛ هشتمین مدیر پردرآمد ایالات متحده

تیم کوک با در آمدی بالغ بر ۲۶۵ میلیون دلار هم اکنون در رده هشتم پردرآمدترین مدیران ایالات متحده است. مدیرعامل شرکت اپل یعنی تیم کوک در حال حاضر و طبق رتبه‌بندی مؤسسه بلومبرگ یکی از ده مدیرت پردرآمد امریکا محسوب می‌شود.

طبق همین آمار تیم کوک در سال گذشته درآمدی در حدود ۲۶۵ میلیون دلار داشته و جالب است بدانید، ۲۵۰ میلیون دلار آن از راه سوددهی سهام و بازار سهام به‌دست‌آمده است.

بخش عمده‌ای از درآمدهای تیم کوک مختص به سهام و سودهای کلانی است که بابت این سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کسب می‌کند.

درآمدهای حاصل از این سودها مدت‌هاست که درآمد اصلی تیم کوک را تشکیل می‌دهند. وی با حقوقی بالغ بر ۳ میلیون دلار و همچنین پاداشی در حدود ۱۰ میلیون دلار و سنواتی برابر با ۱ میلیون دلار در سال گذشته مقدار قابل‌توجهی به دارایی‌های خود افزوده است.

مدیر عامل تیم کوک؛ یکی از ده مدیر پردرآمد ایالات متحده آمریکا

البته تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل در رتبه‌بندی‌های بلومبرگ یکی از ده مدیر پردرآمد ایالات متحده آمریکا شناخته شده است و در مقایسه با سال گذشته با چند پله سقوط در رده هشتم قرار گرفت.

میزان حق‌الزحمه تیم کوک در سال ۲۰۱۹ ،7/133 میلیون دلار بوده و او در جایگاه یک پله بعد از دیگر مدیر پردرآمد ایالات متحده آمریکا یعنی ایلان ماسک قرار گرفته است.

جایگاه اول: ایلان ماسک مدیر تسلا و اسپیس ایکس

ایلان ماسک مدیر تسلا و اسپیس ایکس با در یافت حقوقی برابر 7/6 میلیارد دلار در جایگاه اول این رتبه‌بندی جای گرفت.

elon musk
elon musk

جایگاه دوم: مایک پیکوش مدیر OAK STREEN HEALTH

مایک پیکوش مدیر OAK STREEN HEALTH با در آمدی در حدود ۵۶۸ میلیون دلار در رتبه دوم این رده‌بندی قرار گرفته است.

همچنین مدیران ارشد GOODLRX TECHNOLOGIES  ،OPEN DOOR ، HOLDING  و palantir

Technologies تا رتبه ششم این رده‌بندی‌ها را از آن خودکرده‌اند. در رده هفتم نیز جفری پرایس دومین نماینده اک استریت هلث با در آمدهایی در حدود ۳۶۵ میلیون دلار قرار دارد.

همچنین در رتبه‌بندی‌های بلومبرگ و در بخش رتبه‌بندی‌های مدیران اجرایی و انتخاب پردرآمدترین مدیران اجرایی ایالات متحده، و همچنین رتبه‌بندی پردرآمدترین مدیران اجرایی زن نیز اسامی مدیران شرکت اپل به چشم می‌خورند.

با نگاه‌کردن به این رتبه‌بندی‌ها در رده ۳۴ اختصاص به پردرآمدترین مدیر اجرایی زن دارد. در میان این مدیران اجرایی دیده او برایان یکی از مدیران در بخش خرده‌فروشی شرکت اپل با درآمدی بالغ بر 3/45 میلیون دلار رتبه چهارم مدیران اجرایی و همچنین رتبه 93 را در رده‌بندی کلی مدیران به دست آورد.

کیت آدامز، معاون ارشد شرکت اپل

کیت آدامز، معاون ارشد شرکت اپل که مشاور عمومی این شرکت نیز هست، توانسته رتبه پنجم پردرآمدترین مدیران اجرایی زن و همچنین رتبه ۹۶ در میان تمام مدیران را کسب کرد.

پس از مرگ استیو جابز در آگوست سال ۲۰۱۱ تیم کوک هدایت شرکت اپل را در دست گرفت.

او با کسب موفقیت‌های فراوان و همچنین گذشتن از مشکلات و فراز و نشیب‌های زیادی که در طی این سال‌ها برای شرکت اپل پیش آمد با ایجاد یک ثبات کلی در این شرکت توانست اپل را به‌عنوان باارزش‌ترین شرکت در جهان معرفی کند.

تیم کوک هم اکنون در سن ۶۰ سالگی به سر می‌برد پس از سپری کردن یک دهه خدمت به اپل به دوران بازنشستگی خود نزدیک می‌شود.

همچنین خوب است بدانید بخش زیادی از درآمدهای تیم کوک صرف امور خیریه و کمک به سازمان‌های خیریه می‌شود.

نباید تعجب کرد که تیم کوک، مدیر اجرایی اپل، می‌گوید که احتمالاً تا ۱۰ سال آینده شرکت را ترک می‌کند، زیرا این مرد ۶۰ ساله است.

اما، این سال را مطرح می‌کند که چه کسی در صف جایگزینی است. او – AppleInsider بهترین گزینه‌های فعلی را رتبه‌بندی می‌کند. کوک از زمان تصدی مدیرعامل اپل در سال ۲۰۱۱ ، اپل را در موفق‌ترین دوره خود تا کنون رهبری کرده است.

درحالی‌که سبک او نه‌چندان درخشان است و نه صحبت‌های او به‌عنوان استیو جابز بنیان‌گذار شرکت به‌یادماندنی است، رویکرد کوک به کسب‌وکار و زندگی به‌گونه‌ای بخشی از DNA اپل شده است که از دوران تصدی وی بیشتر می‌شود.

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *